Informatics

Informatics (INFOA)

Bakalářské studium na PEF ČZU

Chceš studovat v angličtině? Na PEFce máš na bakaláři na výběr z programů Economics and managementBusiness administration a Informatics. Náplní programy odpovídají svým českým protějškům, takže pokud tě baví účetnictví a finance, to pravé pro tebe bude program Business administration (BAP), který je anglickým ekvivalentem českého PAA. Pokud se vidíš spíš v managementu a nevadí ti trochu více matematiky, Economics and management (EMP) je správná volba, který odpovídá EAM. A pokud se vidíš jako developer a tíhneš spíš k IT, tak nešlápneš vedle s programem Informatics (INFOAP), anglickou verzí českého programu INFO.

Systém výuky na anglických programech je založen na kombinaci klasického rozvrhu a tzv. study bloků. Ty trvají 2-7 dní a během nich se se zahraničním lektorem věnujete jedné konkrétní látce / předmětu. Lektoři, kteří tě budou učit, jsou z celého světa. Takže si nejen vyzkoušíš různé styly výuky, ale naučíš se i rozumět různým přízvukům.

Studium v angličtině na PEF je hrazené, Economics and management + Informatics stojí 20 tis. Kč/akademický rok, Business administration 32 tis. Kč/akademický rok.

Na Economics and management (EM) Informatics (INFOA) budeš dělat písemné přijímačky z matematiky a angličtiny, na Business administration (BAP) tě čeká online admission exam, také z angličtiny a matematiky.

Výpočetní systémy
Management
Statistika

Pro odběr informací o tomto programu a upozornění na důležité termíny vyplň tvůj e-mail.

Kdykoliv se můžeš odhlásit.

Ahoj, já jsem Nikol a studovala jsem na PEF v angličtině. Pokud máš nějaké otázky, neváhej se zeptat!

Přehrát video

PROFILOVÉ PŘEDMĚTY

developer
    Výpočetní systémy
    V Algoritmizaci se naučíš myslet jako programátor, porozumíš operačním systémům, počítačovým sítím a databázím.
    molecule
    Kvantitativní metody
    Naučíš se aplikovat matematiku na reálné problémy, chápat souvislosti, zlepšovat výsledky ve výrobě a řízení projektů.
    graph
    Management
    Naučíš se manažerské dovednosti, strategické analýzy trhu a tvorbu podnikatelského záměru na reálných projektech od firem.
    progress
    Obecná ekonomie
    Dva semestry mikro a makro tě naučí o inflaci, tržním prostředí, chování firem a vlivu státu na ekonomiku.
    chart
    Statistika
    Naučíš se používat statistické metody, od základních ukazatelů po časové řady a indexní analýzu, k řešení praktických problémů.

PŘIHLÁŠKY

Každá přihláška stojí 750 Kč a zaplatit jí můžeš buď kartou nebo bankovním převodem. Pokud musíš složit zkoušku z češtiny (cizinci), je nutné zaplatit ještě 900 Kč.

Přihlášku pro akademický rok 2024/2025 je možné podávat v období od 1. prosince 2023 do 31. března 2024.

PŘIJÍMAČKY

Vzorový test najdeš na webu Provozně ekonomické fakulty a v reprografickém studiu PEF si můžeš zakoupit knihu s řešenými příklady a vzorovými testy s výsledky.

Podání přihlášky
    Přihlášky přijímáme od poloviny listopadu do 31. 3. 2024.
    Červen
    Zápis do studia
    Získáš status studenta a staneš se oficiálně PEFákem.
    do 31. 3. 2024
    Přijímací zkoušky
    Test se skládá z písemného testu z matematiky a cizího jazyka / češtiny (cizinci).
    Červenec
    Začátek akademického roku
    V říjnu zahájíš tvé vysokoškolské studium zimním semestrem.